شنبه, 22 تیر 1398 ساعت 17:26
خواندن 1025 دفعه

سومین همایش علمی سیره امام رضا(علیه السلام)؛ آموزه ها و کارکردها به همت بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی در قم برگزار می شود.

پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی 23 تیرماه 1398 در مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در قم برگزار می شود.

این همایش در 3 میزگرد با عناوین «سیره مدیریتی امام رضا(علیه السلام)»، «میراث امام رضا(علیه السلام) و حکمت شیعی» و «میراث و آموزه های فقهی امام رضا(علیه السلام)» برگزار می شود که در میزگرد اول، 3 موضوع آینده پژوهی در سیره امام رضا(علیه السلام)، مدیریت بحران امامت در سیره امام رضا(علیه السلام) و روش شناسی سیره مدیرتی امام رضا(علیه السلام) مورد بررسی قرار می گیرد.

در میزگرد اول حجج اسلام والمسلمین رضا آبروش و ولی الله نقی پورفر و همچنین استاد وحید وثوقی راد سخنرانی خواهند کرد و سخنرانان میزگرد دوم نیز حجج اسلام والمسلمین برنجکار، خسروپناه و رضوی هستند.

در میزگرد سوم نیز ححج اسلام والمسلمین محمدعلی مهدوی راد، مهدی شریعتی تبار و محمدعلی خادمی بر روی موضوعاتی همچون «میراث فقهی امام رضا(علیه السلام)؛ کونه ها و اعتبار»، «فلسفه فقه در احادیث امام رضا(علیه السلام)» و «قواعد استنباطی فقهی در احادیث امام رضا(علیه السلام)» بحث و تبادل نظر خواهند داشت.

سخنران ویژه این مراسم آیت الله ری شهری است و در این همایش از کتاب «پرتوی از تفسیر اهل بیت علیهم السلام» نیز رونمایی خواهد شد.

سومین همایش علمی سیره امام رضا(علیه السلام)؛ آموزه ها و کارکردها یکشنبه 23 تیرماه 1398 از ساعت 8:30 تا 13:30 در قم، ابتدای خیابان جمهوری، سالن اجتماعات مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار می شود و رادیو معارف، انجمن کلام اسلامی حوزه علمیه، مؤسسه امام خمینی(ره)، مؤسسه علمی فرهنگی دارالحدیث و ... نیز در برگزاری همایش همکاری خواهند داشت.
مبع : خبرگزاری حوزه