دوشنبه, 25 تیر 1397 ساعت 02:29
خواندن 905 دفعه

مهلت ثبت نام در همایش سیره امام رضا(علیه السلام) اعلام شد

مهلت ثبت نام در همایش سیره امام رضا(علیه السلام) اعلام شد
همایش سیره امام رضا(علیه السلام)

قم - دبیر علمی همایش سیره امام رضا(علیه السلام) کارکردها و آموزها مهلت ثبت نام در این همایش را تا ۲۳ تیرماه اعلام کرد.

به گزارش قم نیوز حجت الاسلام حمیدرضا مطهری بعد از ظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه بیان کرد: جایگاه امام رضا(علیه السلام) در میان عموم مسلمانان به عنوان شخصیتی مورد توجه همگان بر هیچکس پوشیده نیست.

وی گفت: متأسفانه آنچنان که باید و شاید مجموعه‌ای همه جانبه در خصوص سیره و شخصیت امام رضا(علیه السلام) تولید نشده است.

دبیر علمی همایش سیره امام رضا(علیه السلام)؛ آموزه‌ها و کارکردها عنوان کرد: یکی از نیازهای جامعه انتقال معارف رضوی میان عموم مردم است که این امر نیازمند انجام تحقیقات گسترده در خصوص ابعاد مختلف زندگی امام رضا(علیه السلام) است.

وی با بیان اینکه امیدواریم این همایش آغازی برای سلسله همایش‌ها در سال‌های آینده باشد، افزود: این همایش یک روزه در آغاز دهه کرامت همزمان با آغاز بکار دبیرخانه این همایش است.

حجت الاسلام مطهری ادامه داد: این همایش در دو پنل در صبح و بعد از ظهر برگزار می‌شود که صبح شامل مباحث کلامی و قرآنی و بعداز ظهر شامل موضوعات تاریخ و سیاست است و از ۹ نفر از اساتید برای حضور در همایش دعوت شده است.

وی اضافه کرد: اساتید حضور یافته در همایش سیره امام رضا(علیه السلام)  آموزه‌ها و کارکردها شامل دکتر محمدعلی مهدوی راد، لک زایی، برنجکار، سعید جوادی آملی، محمدرضا جباری، حمیدرضا مطهری و ازمیری هستند.

دبیر علمی همایش سیره امام رضا(علیه السلام)؛ آموزه‌ها و کارکردها بیان کرد: ثبت نام حضوری در بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی در خیابان صفائیه یا به صورت اینترنتی در سایت islamic-rf.ir انجام می‌شود.

وی گفت: مراسم را می‌توان به صورت مجازی به نشانی live.mou.ir/webinar  مشاهده کرد.

حجت الاسلام مطهری در پایان عنوان کرد: مهلت ثبت نام در همایش سیره امام رضا(علیه السلام)، آموزه‌ها و کارکردها تا ۲۳ تیرماه است.
انتهای پیام / 137