شنبه, 22 ارديبهشت 1397 ساعت 15:47
خواندن 926 دفعه

رونمایی از کتاب (رؤیاانگاری وحی)

آیین رونمایی از کتاب «رؤیاانگاری وحی» با حضور حجج اسلام والمسلمین: دکتر محمدصادق یوسفی مقدم، رییس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن، دکتر ابوالفضل ساجدی و حامد ساجدی، نویسندگان کتاب رؤیاانگاری وحی و حجت الاسلام مهدی محققی، مدیر عامل خبرگزاری رسا در خبرگزاری رسا در قم برگزار شد.

در آغاز این نشست علیرضا استادیان، سردبیر خبرگزاری رسا به ضرورت نقد روشن‌فکری در رسانه‌های کشور اشاره کرد و گفت: یکی از روشن‌فکران که مطالب خویش را در موضوع‌های مختلف مطرح کرده، آقای دکتر سروش است و نظر وی درباره موضوع وحی و قرآن، رؤیاانگاری است که در این جلسه به نقد این موضوع پرداخته می‌شود.

سپس حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق یوسفی مقدم، رییس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن به اهمیت پاسخگویی پژوهشگران حوزوی  به پرسشهای مطرح شده در جامعه پرداخت.

در ادامه این نشست حجت الاسلام والمسلمین دکتر ساجدی به شرح نظریه رؤیاانگاری وحی دکتر سروش و پاسخ آن و توضیح موضوعات کتاب خود پرداخت؛ سخنرانی وی بدین شرح است:

آقای سروش در دوره‌های مختلف درباره وحی یا فهم و تفسیر آن، نظراتی را  مطرح کرده است. نخستین گام وی بحث قبض و بسط تئوریك شریعت بود كه بحثی در موضوع معرفت دینی و از جمله معرفت وحی است. وی با معرفت شناسی وحی شروع كرد بود و بعد بحث خود را به وجودشناسی تحقق وحی سرایت داد.

منبع: خیر گزاری رسا