یکشنبه, 14 آبان 1396 ساعت 20:42
خواندن 756 دفعه

سفر حضرت آیت الله میلانی به یاسوج و شیراز

حضرت آیت الله سید علی حسینی میلانی (مدظله العالی) پنجشنبه چهارم آبان با حضور در شهر یاسوج، در نخستین کنگره بزرگداشت مرحوم آیت الله ملک حسینی (رحمه الله) شرکت کرده و به ایراد سخنرانی پرداخت .
ایشان ضمن لزوم تکریم بزرگان عنوان کرد: مرحوم آیت الله ملک حسینی دارای ابعاد مختلف مبارزاتی، علمی، اجتماعی و ملکات اخلاقی بود.
ایشان در ادامه به یکی از ابعاد وجودی آیت الله ملک حسینی اشاره کرد و افزود: امامت و ولایت از جمله ابعاد وجودی آیت الله ملک حسینی بود و ایشان اهتمام بسیار جدی بدین مساله داشت.
حضرت آیت الله میلانی در ادامه  افزود:در منظومه مباحث اعتقادی ما، محور اصلی، مساله امامت و ولایت است و ما به اثبات رسانده ایم که توحید و معاد و شناخت نبی و نبوت به برکت  امامت و  ولایت است.
ایشان با اشاره به اینکه قرآن را به برکت امام باید فهمید، افزود: به صراحت عرض می‌کنم خدایی که مکاتب دیگر آن را معرفی می‌کنند با خدایی که مکتب الهی معرفی می کند دوتا است و امروز مباحث امامت و اهمیت این مباحث و امام شناسی برای ما مهم بوده و دلیل دشمنی دشمنان به خاطر همین مبانی اعتقادی ما است
حضرت آیت الله میلانی ضمن ضروری دانستن پرداختن همه ی دستگاهها و خصوصا حوزه های علمیه به مباحث اعتقادی وامامتی، خاطر نشان کرد: بنده به نوبه ی خودم موسسه ای به نام امامت تاسیس کرده ام که دارای شعبه های مختلفی در کشور بوده و آمادگی پذیرش اقشار مختلف حوزوی و دانشگاهی در اینگونه مسائل را دارد.
حضرت آیت الله سید علی حسینی میلانی پس از حضور در کنگره بزرگداشت آیت الله ملک حسینی در یاسوج جهت زیارت بارگاه منور حضرت احمد بن موسی شاهچراغ علیهماالسلام عازم شیراز شده و ضمن این سفر با حضرت آیت الله سید علی اصغر دستغیب تولیت آستان مقدس احمد ابن موسی و نماینده خبرگان رهبری نیز دیدار کرد.
تولیت آستان مقدس حضرت شاهچراغ  ضمن ابراز خرسندی از حضور آیت الله میلانی در شیراز و تاسیس شعبه ی بنیاد امامت در این شهر ،  این کار را امری مهم دانست و آمادگی خود و مجموعه های تحت اشراف خود را جهت پیشبرد مقاصد بنیاد امامت اعلام نمود .
لازم به ذکر است در حاشیه ی این دیدار، دفتر موکب احمد ابن موسی علیهما السلام در حرم شاهچراغ توسط حضرت آیت الله میلانی افتتاح گردید .
در ادامه ی این سفر، حضرت آیت الله میلانی با حضرت آیت الله ایمانی نماینده ی مقام معظم رهبری و امام جمعه ی شیراز دیدار و گفت و گو کرد .
امام جمعه شیراز در این ملاقات ضمن اشاره به جایگاه رفیع مرحوم آیت الله العظمی سید هادی میلانی و تقدیر از زحمات و مجاهدت های حضرت آیت الله سید علی میلانی در دفاع از حریم امامت و ولایت، فعالیت های صورت گرفته در موسسه ی امامت را کم نظیر دانسته و جهت هر گونه همکاری در این خصوص اعلام آمادگی نمود .
بازدید از یکی از معتبرترین و قدیمی ترین حوزه های علمیه ی شیراز به نام (مدرسه خان) و دیدار با علما و طلاب، نیز از دیگر برنامه های ایشان در سفر شیراز بود.