یکشنبه, 09 آبان 1395 ساعت 11:58
خواندن 858 دفعه

برگزاری جلسه دفاعیه پایان نامه سطح 3 مرکز تخصصی امامت اهل بیت علیهم السلام

به گزارش مدیریت پایان نامه های مرکز تخصصی امامت اهل بیت علیهم السلام ، نهمین جلسه دفاعیه پایان نامه سطح 3 مرکز تخصصی امامت اهل بیت علیهم السلام در تاریخ 95/08/4 در سالن اجلاس بنیاد فرهنگی امامت با حضور حضرت آیه الله میلانی، اساتید و طلاب گرامی، برگزار گردید.

این پایان نامه توسط امامت پژوه گرامی جناب حجت الاسلام و المسلمین محمد خادمی و با موضوع "شناخت خلقت و مقام نوری اهل بیت علیهم السلام" تدوین و ارائه شد.

محقق محترم در ابتدا ضمن معرفی اجمالی پایان نامه خویش، به بیان مسئله تحقیق، ضرورت، دشواری ها، ساختار پایان نامه، یافته ها و پیشنهاداتی در مسئله مقام و خلقت نوری اهل بیت علیهم السلام پرداخت.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین دکتر سلیمانی بهبهانی که داوری این پایان نامه را بر عهده داشت، محاسن و نقاط قوت این پایان نامه از جمله موضوع و مسئله پژوهش، تتبع مناسب، استناد سازی و به طور کلی رعایت شیوه نگارش پایان نامه را  بیان نموده ، برخی اشکالات شکلی ادبیاتی و ساختاری را نیز منذکر شد .

در ادامه، حجت السلام و المسلمین دکتر برنجکار و حجت السلام و المسلمین دکتر قدردان قراملکی،اساتید راهنما و مشاور این پایان نامه پس از سپاس و تشکر از بررسی دقیق داور محترم به دفاع از پایان نامه پرداختند. از منظر آنان حجم قابل توجه این پایان نامه، تحلیل های مناسب ذیل روایات، تقسیم بندی اقوال دانشمندان و فصل بندی دقیق رساله،این نگاشته علمی را تا سطح دکتری ارتقاء داده بود.

در پایان پس از ارائه مباحث علمی از سوی اساتید محترم راهنما ، مشاور و داور، این پایان نامه، موفق به کسب نمره عالی 19 و اخذ درجه عالی گردید.