یکشنبه, 06 بهمن 1398 ساعت 17:27
خواندن 1370 دفعه

عضویت استاد دکتر محمد تقی سبحانی در «پایگاه دانشی کلام و دانش‌های وابسته» حوزه علمیه خراسان

سید مجید ظهیری در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی حوزه علمیه خراسان با بیان این که قرارگاه های دانش محور حوزه علمیه خراسان تاکنون موفقیت های بزرگی کسب کرده اند و در راستای توسعه دانشی این حوزه گام های بلندی برداشته اند، گفت: بخشی از این موفقیت ها و دستاوردها به صورت محصولات و خروجی ها در قالب نمایشگاه های دوره ای حوزه علمیه خراسان که به مناسبت های مختلف برگزار شده، در معرض دید طلاب و عموم مردم قرار گرفته است.
مدیر طرح و برنامه و فناوری اطلاعات حوزه علمیه خراسان ابراز کرد: اینک در گامی جدید و در تداوم تحول دانشی حوزه علمیه خراسان، قرارگاه حکمت و کلام که به توسعه و تعمیق علوم عقلی در این حوزه می پرداخت، در سه پایگاه دانشی ۱) فلسفه و دانش های وابسته، ۲) کلام و دانش های وابسته و ۳) منطق و دانش های وابسته، کار خود را ادامه می دهد. اولین پایگاه دانشی که اعضای آن توسط مدیر محترم این حوزه تعیین شدند اختصاص به کلام و دانش های وابسته دارد.
وی هدف از این اقدام را توسعه دانش کلام، تجمیع ظرفیت های کلامی حوزه علمیه خراسان و هم افزایی اندیشمندان و متفکران این عرصه دانشی دانست و افزود: پایگاه «کلام و دانش های وابسته» با حضور اساتید معظم، حضرات آیات و حجج اسلام حاج مهدی مروارید، حاج محمد مروارید، حاج محمدهادی عبدخدایی، استاد محمدتقی سبحانی، حاج سید عبدالهادی مرتضوی، حاج سید مسعود مرتضوی، اینجانب و معاونین محترم آموزش و پژوهش حوزه علمیه خراسان شکل گرفته است.
ظهیری خاطرنشان کرد: به زودی ترکیب اعضای پایگاه های «فلسفه و دانش های وابسته» و «منطق و دانش های وابسته» نیز به اطلاع عموم طلاب خواهد رسید.
وی در پایان آمادگی حوزه علمیه خراسان برای بهره گیری از نظرات، پیشنهادات، ایده ها و طرح های طلاب و اساتید گرامی جهت بهبود عملکرد این حوزه را یادآور شد.

منبع: خبرگزاری حوزه