سه شنبه, 28 آذر 1396 ساعت 16:06
خواندن 390 دفعه

برگزاری همایش کتابخانه‌های تخصصی استان قم-مکتا

همایش کتابخانه‌های تخصصی استان قم"مکتا" صبح صبح روز پنج شنبه23 آذرماه 96 با حضور صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، آیت‌الله رضا استادی دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه و جمعی از مسئولان و مدیران استان قم در سالن جلسات پژوهشکده علامه طباطبایی برگزار گردید.

سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این همایش از کتابخانه‌های تخصصی به عنوان مراکز پیشران در تولید علم نام برد و عنوان کرد: امروزه کتابخانه‌های تخصصی به عنوان پایگاهی برای حرکت در راستای تولید علم مورد توجه هستند.

صالحی با بیان اینکه کتابخانه‌های تخصصی باید به دنبال تقویت مناسبات خود با مخاطبان باشند، اظهار کرد: اگر به دنبال این هستیم تا کتابخانه‌های تخصصی باشگاه گفت‌وگو باشند باید مهارت‌های لازم برای ارتقای ظرفیت‌ها را مورد توجه قرار دهیم که یکی از این مهارت‌ها وجود کتابدارانی دلسوز و علاقه‌مند است.

وی با تأکید بر اینکه کتابخانه‌های تخصصی باید به دنبال تولید علم در حوزه‌های جدید باشند، گفت: این مجموعه‌ها به دنبال مواجه شدن با مباحث جدید هستند به همین علت باید آمادگی لازم را داشته باشند؛ اکنون کتابخانه‌های عمومی پشتیبان پژوهشگران هستند اما کتابخانه‌های تخصصی باید فراتر از یک پشتیبان عمل کنند.
در پایان این همایش از کتب جدید رونمایی و از کتابداران برتر استان تجلیل به عمل آمد.

لازم به ذکر است که کتابخانه تخصصی  امامت وابسته به بنیا فرهنگی امامت نیز عضوی از این مجموعه است که خدمات متعدد و متنوعی را در این راستا به مخاطبان خود ارائه می کند.

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن