دوشنبه, 12 تیر 1396 ساعت 15:06
خواندن 824 دفعه

«ناگفته هایی از سقیفه (رویکردها، پیامدها و واکنش ها)»

کتاب «ناگفته هایی از سقیفه (رویکردها، پیامدها و واکنش ها)»  اثر حضرت آیت الله نجم الدین طبسی است که به تازگی توسط انتشارات دلیل ما، منتشر شده است.
این کتاب به زوایای پنهان و ناگفته های تاریخی جریان سقیفه پرداخته و  سعی شنم.ده به مخالفان و موافقان این جریان (که معمولا کوچک و بی ارزش جلوه داده می شوند) مفصلا بپردازد.
در طول تاریخ، عمدتا مواضع صریح و دلسوزانه و خیرخواهانه مخالفان سقیفه سانسور شده و کوچک جلوه داده شده تا بافته ها و ساخته های منافقان متزلزل نشود. از سوی دیگر به تبیین و تشریح دروغین جایگاه اجتماعی و شخصیت حقیقی و حقوقی موافقان سقیفه پرداخته اند و آنان را صاحب سوابق درخشان در بین مردم معرفی کرده اند!!
کتاب «ناگفته هایی از سقیفه» در 2 بخش ارائه شده است:
سقیفه و معترضان آن : در مرحله اول به تشریح گام به گام ماجرای سقیفه پرداخته شده و سپس موضع گیری ها و اعتراضات بنی هاشم و صحابه ذکر شده است.
شخصیت شناسی موافقان و مخالفان سقیفه: 

در فصل اول به شخصیت شناسی مخالفان سقیفه پرداخته شده از جمله : قیس بن سعد، ام سلمه، ام ایمن ، عمار ، عمار، ابوذر، مقداد، خزیمه بن ثابت، بریده، سهل بن حنیف، سلمان، عثمان بن حنیف، حذیفه و ...  

در فصل دوم به شخصیت شناسی موافقان سقیفه پرداخته شده از جمله: عمر بن خطاب، ابوبکر بن ابی قحافه، قنفذ، اسید بن حضیر، سالم مولی ابی حذیفه، مغیره، عایشه، خالد بن ولید و ...
این کتاب در 480 صفحه وزیری با جلد سخت و قیمت 35.000 تومان توسط انتشارات دلیل ما چاپ و نشر شده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن