سه شنبه, 15 مهر 1393 ساعت 11:21
خواندن 1371 دفعه

فضائل امیرالمؤمنین علیه السلام در غدیر در کتابی منتشر شد

کتاب «فضائل امیرالمؤمنین(علیه السلام) در غدیر» همراه با خطبه کامل غدیر پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) به صورت موضوع‌بندی‌شده، به کوشش «حجت‌الاسلام اسدالله محمدی‌نیا» منتشر شد.

 انتشارات «سبط اکبر (علیه السلام)» کتاب «فضائل امیرالمؤمنین (علیه السلام) در غدیر» را که همراه با خطبه غدیر پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله)، ادله مختلف بر امامت امیرالمؤمنین (علیه السلام) و پاسخ به پرسش‌های متنوع و منزلت عید غدیر است را به کوشش «حجت‌الاسلام محمدی‌نیا» منتشر و روانه بازار نشر کرده است.

این کتاب دارای پنج فصل نظیر «ابلاغ ولایت در غدیر، روشی عقلانی و عُقلائی»، «غدیر در قرآن کریم»، «خطبه رسول خدا (صلی الله علیه و آله) در روز غدیر»، «پاسخ به پرسش‌ها» و «غدیر، عید بزرگ امت اسلام» است.

در بخشی از کتاب «فضائل امیرالمؤمنین (علیه السلام) در غدیر» درباره «فضائل علی‌بن ابیطالب (علیه السلام) قابل حساب نیست»، می‌خوانیم: ای مردم! به راستی فضائل علی بن ابیطالب در نزد خداوند بزرگ که در قرآن نازل کرده است بیشتر از آن است که من در یک جلسه و یک مکان بتوانم آن را احصاء و شمارش نمایم، پس هر کسی آن فضائل را به شما خبر داد و برایتان بیان نمود تصدیقش نمایید.

در بخشی دیگر درباره «رستگاری در اطاعت از ائمه اطهار (علیهم السلام)»، می‌خوانیم: ای مردم! کسانی که از خداوند و رسولش و حضرت علی و ائمه اطهار (علیهم السلام) که بیان کردم اطاعت نماید، فوز و پیروزی بزرگی به دست آورده است.

در این کتاب درباره «پاداش سبقت گیرندگان در بیعت با ولایت حضرت علی (علیه السلام)»، آمده است: ای مرد! کسانی که در بیعت و پذیرش حضرت علی (علیه السلام) به عنوان امام و دوستی با او، تسلیم در برابر حکومت ایشان سبقت بگیرند، آنان رستگارانی هستند که در بهشت‌های پرنعمت جایگاهشان خواهد بود.

از جمله بخش‌های کتاب «فضائل امیرالمؤمنین (علیه السلام) در غدیر» می‌توان به «خیر و برکت در ولایت»، «فرق اکمال و اتمام»، «خلیفه و جانشین به دستور خداوند»، «بهترین وصی»، «وارث پیامبر (صلی الله علیه و آله)»، «چرا پیامبر (صلی الله علیه و آله) از ابلاغ ولایت هراس داشتند؟!»، «نسل پیامبر از حضرت علی (علیه السلام)»،  «افضل اعیاد امت اسلام» و «ثواب روزه عید غدیر»، اشاره کرد.

بر اساس این گزارش، انتشارات «سبط اکبر (علیه السلام)» کتاب «فضائل امیرالمؤمنین (علیه السلام) در غدیر» را در 172 صفحه   منتشر و روانه بازار نشر کرده است.

 

منبع : خبر گزاری  فارس