چهارشنبه, 06 آذر 1398 ساعت 19:02
خواندن 264 دفعه

معرفی کتاب بن مایه های امامتی در قصه های قرآنی

عنوان کتاب: بن مایه های امامتی در قصه های قرآنی
اثر دکتر محسن دیمه کار گراب
ناشر: بنیاد فرهنگی امامت
داستان های قرآنی حقایقی تاریخی هستند که خداوند متعال با استفاده از آنها مفاهیمی بالا و ارزشمند را برای هدایت، در اختیار بشر قرار داده است. داستانهایی که همیشه تازگی داشته و هر کس از هر زوایه¬ای بدان بنگرد می تواند نکته¬ای آموزنده از آن دریافت کند.
یکی از موضوعات بسیار مهم که در قرآن کریم مورد توجه قرار گرفته است مسأله ولایت و سرپرستی انسانها و موضوع امامت است. نویسنده محترم در این کتاب ارزشمند یک یک داستانهای قرآنی را از این زوایه بازخوانی نموده است و آموزه¬های امامتی موجود در این داستانها را به زیبایی مورد شناسایی و تبیین قرار داده است.
این اثر در چهار فصل تنظیم شده و ابتدا به مبانی بحث در ارتباط با داستانهای قرآنی ، حقیقت داشتن آنها و امکان استنباط ، بهره¬برداری و عبرت آموزی از آنها را بیان نموده است. در فصل دوم ارتباط این قصص با موضوع امامت تبیین شده است و در ادامه در فصل سوم موضوعات و مسائل مربوط به امامت با استناد به روایات و کلام اندیشمندان از این داستانها شناسایی و تبیین شده است و در فصل آخر نیز مسأله مهدویت به طور مستقل از این زاویه مورد بازخوانی قرار گرفته است.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت تهیه این کتاب به آدرس قم، خیابان معلم، پاساژ ناشران،طبقه همکف، پلاک ۱۱، فروشگاه کتاب ما مراجعه فرمایند.