دوشنبه, 04 شهریور 1398 ساعت 17:18
خواندن 375 دفعه

برگزاری جشن مباهله و آیین رونمایی از کتاب «امامت علوی در سیره نبوی»

مراسم جشن روز مباهله و آیین رونمایی از کتاب امامت علوی در سیره نبوی  شامگاه یکشنبه سوم شهریور ماه با حضور حضرت آیت الله میلانی و اساتید حوزه علمیه در سالن همایش علامه میرحامد حسین بنیاد فرهنگی امامت در قم برگزار شد

در ابتدای این مراسم حضرت آیت الله نجم الدین طبسی از اساتید حوزه بیان داشتند: باید فعالیت هایی که در خصوص احیای ارزش های آل محمد(صلی الله علیه و آله) را توسعه ببخشیم؛ بحث مباهله به حدی مهم است که به طمع افتادند این بحث را به خود نسبت دهند؛ آلوسی که نیمه وهابی است نیز بر حقانیت اهل بیت(علیهم السلام) در مساله مباهله تاکید دارد و از نواصب نیز اظهار برائت می کند؛ آلوسی بیان می کند که امیدوارم خداوند نواصب را از زمین بردارد.
در ادامه آیت الله میلانی نیز طی ایراد بیاناتی، گفتند: پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) در ماجرای مباهله یک نکته بسیار مهم را خطاب به اهل بیت(علیهم السلام) بیان می کنند که اگر من دعا کردم شما آمین بگویید که توقف اجابت دعای پیامبر  به آمین گفتن اهل بیت(علیهم السلام) چه اهمیتی دارد؟ آمین گفتن حسنین(علیهما السلام) نسبت به دعا و یا لعن پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) چه تاثیری دارد؟ این امور نکاتی است که باید روی آن تدبر کرد.
این مراسم با تلاوت کلام الله مجید توسط یکی از امامت پژوهان آغاز شد و سپس مدیحه سرایی در فضیلت روز مباهله و اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) صورت پذیرفت .
گفتنی است در انتهای مراسم با حضور حضرات آیات میلانی و نجم الدین طبسی، حجج اسلام دکتر خسروپناه و دکتر سبحانی، اثر "امامت علوی در سیره نبوی" نوشته حجت الاسلام سید حسن سبزواری از فارغ التحصیلان مرکز امامت اهل بیت رونمایی شد.