دوشنبه, 12 شهریور 1397 ساعت 08:11
خواندن 600 دفعه

پیام مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دامت برکاته بمناسبت رونمایی از ترجمه وزین و ارزشمند کتاب شریف الغدیر

حضرت آیت الله صافی گاپایگانی مد ظله العالی به مناسبت رو نمایی از ترجمه وزین و ارزشمند کتاب شریف الغدیر پیامی صادر کردند. متن این پیام که توسط حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد تقی سبحانی، مدیر عامل بنیاد فرهنگی امامت قرائت شد، بدین شرح است :

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله الذی هدانا لهذا و ما کنّا لنهتدی لو لا ان هدانا الله و الصلوه و السلام علی اشرف الانبیاء و المرسلین و علی اهل بیته المعصومین سیما بقیه الله فی الارضین و الحمدلله الذی جعل کمال دینه و تمام ‌نعمته بولایه امیرالمومنین علیه افضل صلوات المصلین.
عرض سلام و ادب دارم به همه غدیریان عزیز که در این محفل باشکوه، شرف حضور داشته و همراه ده ها هزار نفری که در غدیر خم در حجه الوداع به فرمان باری تعالی در بهترین موتمر و مقدس ترین اجتماع تاریخ بشریت با امیرالمومنین علیه السلام بیعت نمودند، تجدید عهد و پیمان می نمایند.
 درود خدا بر شما و بر همه شیعیان با اخلاص و موالیان اهل البیت علیهم السلام.
این مجلس مقدس که در ایام نورانی ذی الحجه در این دار العلم و دار الولایه برگزار گردیده، مفتخر است که یکی از مهمترین و باارزش ترین کتاب های ولایی را به زیور طبع رسانده و آن را به جامعه فرهنگی تقدیم نماید.
کتاب شریف و گرانسنگ الغــدیر (علی صاحبهِ السّلام من الله القدیر) که بوسیله یکی از رجال و قهرمانان تالیف و تصنیف، شخصیت بزرگ علم و فضیلت و خادم مخلص درگاه آسمانی علوی و احیاگر اسناد محکم و متواتر، مرحوم علامه امینی اعلی الله مقامه الشریف تدوین و مکتوب گردیده، کتاب جاوید و ماندگاری است که برای هر کسی که با هر مذهب و مسلکی بوده و اهل انصاف باشد، حجت کامله بالغه بر خلافت بلافصل امیرالمومنین علی علیه السلام است.
الغدیر، دانشنامه و مجموعه ای از فضائل علی علیه السلام است. درود و رحمت خداوند بر علامه امینی که این فخر بزرگ برای اوست.
نام او و الغدیر، یادآور نام مبارک مولی الموحدین و یعسوب المسلمین امیرالمومنین علی علیه السلام است.
اینجانب توفیق بزرگی را که نصیب بنیاد فرهنگی امامت شده تا این کتاب شریف را ترجمه ای روان و سلیس نمایند، توفیق الهی و عنایت ربّانی می دانم.
خوشا بحال عزیزانی که در این اثر بزرگ نقش داشته و زحمات زیادی متحمّل شده اند که ان شاء الله از صاحب ولایت مطلقه الهیه اجر و پاداش خود را دریافت خواهند کرد.
توفیقات بیشتر اساتید و فضلای محترمی را که در این صراط مستقیم قدم بر می دارند از خداوند متعال مسئلت دارم و ان شاء الله تعالی منظورِ نظر کیمیا اثر قطب عالم امکان حضرت ولی الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف قرار بگیرند و آخر دعوانا ان الحمد لله رب العالمین و الصلوه و السلام علی سیّدنا محمد و آله الطاهرین.

۲۱ ذی الحجه ۱۴۳۹ ه.ق
لطف الله صافی

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن