سه شنبه, 28 دی 1395 ساعت 11:03
خواندن 639 دفعه

برگزاری یازدهمین جلسه دفاعیه پایان نامه سطح سه مرکز تخصصی امامت

به گزارش مدیریت امور پایان نامه های مرکز تخصصی امامت اهل بیت علیهم السلام ، با عنایات حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف یازدهمین جلسه دفاعیه پایان نامه های این مرکز در بنیاد فرهنگی امامت در تاریخ 95/10/26 با حضور حضرت آیه الله میلانی، اساتید و امامت پژوهان گرامی برگزار گردید.

این پایان نامه توسط امامت پژوه محترم حجت الاسلام و المسلمین محمدهادی فرقانی با موضوع "شخصیت پیامبراکرم صلی الله علیه و آله از دیدگاه اهل سنت با رویکرد علل جعل اخبار سخیف در شان آن حضرت" ارائه شد. محقق محترم پس از تبیین موضوع تحقیق و اشاره به ضرورت، دشواری ها و ساختار پایان نامه، به بررسی چرایی برخی اختلافات کلامی موجود میان اهل سنت با قرآن کریم پیرامون ابعاد مختلف شخصیت پیامبراکرم صلی الله علیه و آله پرداخته و زمینه ها و علل جعل اخبار سخیف در شان آن حضرت در منابع اهل سنت، را بیان کردند.

پس از آن حجت الاسلام و المسلمین سید حسن متهجدعسکری (آل مجدد) که داوری این پایان نامه را بر عهده داشتند، با بررسی دقیق و موشکافانه، به بیان نقاط قوت و ضعف این پایان نامه پرداختند.

در ادامه، حضرت حجت الاسلام و المسلمین دکترسیدرضا میرمعینی به عنوان استاد راهنما و حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدجواد یاوری سرتختی به عنوان استاد مشاور، با تشکر از بررسی دقیق داور محترم، به دفاع از پایان نامه پرداختند.

گفتنی است پس از ارائه مباحث علمی بسیار قابل استفاده از سوی اساتید محترم راهنما ، مشاور و داور، پایان نامه حجت الاسلام و المسلمین محمدهادی فرقانی موفق به کسب نمره 19 و حائز رتبه عالی گردید.