یکشنبه, 10 خرداد 1394 ساعت 08:00
خواندن 1487 دفعه

اردوی علمی - زیارتی امامت پژوهان

اردوی علمی - زیارتی  امامت پژوهان شعبه تهران در شهر مقدس قم برگزار گردید.

به گزارش معاونت امور نمایندگی ها همزمان با اعیاد شعبانیه اردوی امامت پژوهان شعبه تهران که با استقبال حدود 40 نفر از امامت پژوهان  دوره های مبانی شعبه تهران مواجه گردید در روزهای پنج شنبه 31 اردیبهشت ماه و جمعه اول خردادماه در محل ساختمان بنیاد فرهنگی امامت در شهر مقدس قم و با برنامه های علمی و زیارتی صورت پذیرفت. 

در اولین روز این برنامه امامت پژوهان از بیانات استاد ارجمند جناب عبدالباقی الجزایری استفاده بردند. 
ایشان در بیانات خود ضمن اشاره به جریانات منجر به استبصار خود در خصوص جایگاه امامت در نظام معرفت دینی و نسبت آن با سایر ارکان معرفت دینی از قبیل  نبوت و توحید سخن گفتند و به دنبال آن ضرورت پرداختن به آموزه های امامتی را تبیین نمودند.
حضور و سخنرانی مدیرعامل محترم بنیاد در جمع امامت پژوهان، دومین برنامه مربوط به این روز بود. در این دیدار حضرت حجت الاسلام والمسلمین دکتر سبحانی ضمن عرض تبریک اعیاد شعبانیه  و خیر مقدم به حاضرین و قدردانی از زحمات مدیران محترم شعبه تهران به تبیین منزلت و جایگاه خدمت به اهل بیت علیهم السلام پرداخته و آن را از سویی یک نعمت الهی دانستند  و شکر گزاری از خداوند متعال را به جهت این نعمت لازم دانستند.
مدیر عامل بنیاد از سویی دیگر، فعالیت در حوزه امامت پژوهی را مصداق نصرت رسول خدا و اهل بیت علیهم السلام دانستند که طبق آموزه های قرآنی اولین وظیفه هر فرد پس از ایمان به رسول می باشد. ایشان در ادامه به تبیین ابعاد گوناگون این موضوع از دیدگاه قرآن کریم و روایات اهل بیت علیهم السلام پرداخته و حضار را به تحقیق بیشتر در این زمینه دعوت نمودند. 
در ادامه برنامه های روز اول با حضور امامت پژوهان در حرم مطهر جهت زیارت و شرکت در نماز جماعت و دعای کمیل پایان یافت.
به گزارش این معاونت دومین روز ا ز این برنامه نیز با دو برنامه همراه بود.
ابتدا حضار از بیانات استاد ارجمند حضرت آیت الله طبسی بهره بردند. ایشان در سخنان خود به ریشه های شکل گیری تفکر وهابیت از دوران صدر اسلام تا زمان حاضر اشاره نمودند و در ادامه به تبیین رویکردهای جدید دشمنان اهل بیت علیهم السلام در ضربه زدن به مکتب تشیع پرداختند.
سپس حضرت آیت الله میلانی در جمع امامت پژوهان حاضر گردیده و ضمن اظهار لطف و محبت به حاضرین، اعیاد شعبانیه وبه ویژه میلاد حضرت سیدالشهداء علیه السلام را تبریک گفته و ضمن بیان روایتی از حضرت در خصوص معرفت الله به تبیین نقش شناخت امام در شناخت و عبادت خداوند متعال پرداخته و اهمیت و عظمت امام شناسی را از دیدگاه آیات و روایات مورد بررسی قرار دادند.
پس از این نشست صمیمی حاضرین جهت بازدید از ضریح حرم امامین عسکریین به محل کارگاه این ضریح واقع دربلوار امین مراجعه نمودند.
حسن ختام این برنامه  دو روزه حضور امامت پژوهان در مسجد مقدس جمکران بود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن