چهارشنبه, 18 مرداد 1396 ساعت 09:09
خواندن 292 دفعه

برگزاری دوره آموزشی سلسله الذهب برای امامت پژوهان شعبه ی نجف اشرف بنیاد امامت در مشهد مقدس

با عنایت خداوند متعال و در سایه ی توجه آقاعلی بن موسی الرضا علیهماالسلام دوره پیشرفته مباحث امامت و ولایت از ابتدای مرداد ماه 1396 با حضور برگزیدگان شعبه نجف اشرف در مشهد مقدس شروع به کار کرد.
مهارت افزایی، آشنایی با شبهات روز و کارگاه های امامتی و معرفتی از مهمترین برنامه های این دوره که با هدف تربیت اساتید و‌مبلغین و سخنوران حوزه ی امامت تشکیل شده می باشد.

حجت الاسلام رضوی پور مسئول این دوره در تشریح برنامه ها افزود: مهمترین هدف ما تربیت اساتیدی توانمند برای نشر مباحث امامت اهل بیت علیهم السلام در کشورهای عرب زبان است. محور این دوره فعالیت های کارگاهی و حضور امامت پژوهان در عرصه های تحقیقاتی، مناظراتی و تدریس می باشد و بحمدلله تا کنون بیش از هفتاد جلسه با موضوع مهدویت (بررسی جریان یمانی)، خصائص امام، ادله روایی و قرآنی بر اساس منهج میرحامد حسین برگزار کرده ایم و تا پایان دوره انتظار می رود تا صد و بیست جلسه برگزار شود. استفاده از اساتید برجسته از امتیازات این دوره به شمار می رود.
ایشان در پایان با اشاره به برنامه های جنبی این دوره گفت: حضور در آستان قدس رضوی و برگزاری برنامه های اعتقادی با حضور امامت پژوهان در حرم مطهر امام رضا علیه السلام همانند جلسات پرسش و پاسخ مردمی، سخنرانی و عزاداری و همچنین دیدار با علما و بزرگان و بازدید از کتابخانه های تخصصی موجود در مشهد از حواشی این دوره است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن