سه شنبه, 29 فروردين 1396 ساعت 16:00
خواندن 516 دفعه

برگزاری پانزدهمین جلسه دفاعیه پایان نامه مرکز تخصصی امامت اهل بیت علیهم السلام

با یاری پروردگار متعال و با عنایات حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف پانزدهمین جلسه دفاعیه پایان نامه مرکز تخصصی امامت اهل بیت علیهم السلام در تاریخ 96/1/26 برگزار گردید.
به گزارش جناب آقای عباسی زیدی مدیر امور پایان نامه های مرکز تخصصی امامت اهل بیت علیهم السلام؛ این پایان نامه توسط امامت پژوه گرامی جناب حجت الاسلام و المسلمین سید محمد مهدی موسوی با موضوع " بررسی تطبیقی نظریه تقیه با رویکرد به کتب اربعه و صحیحین " ارائه شد.
محقق محترم در ابتدا به ضرورت و تبیین مساله و اهمیت تقیه پرداخته و با بررسی ادله عقلی و نقلی از دیدگاه کتب اربعه و صحیحین نظریه تقیه را اثبات کرد. به نظر نگارنده باور تقیه در آیات قرآنی ریشه داشته و روایات تقیه در واقع انعکاس دهنده این عقیده از آیات قرآنی است که در کتب معتبر فریقین شواهد و مویدات آن مشهود است.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین دکترجبرئیلی که داوری این پایان نامه را بر عهده داشتند، ضمن بیان محاسن و نقاط قوت این پایان نامه؛ اشکالات ساختاری و محتوایی را  بیان نموده و اذعان داشتند که در این پایان نامه از منابع دست اول استفاده شده و تکراری بودن برخی مطالب نتیجه طرحی است که شورای کلام آن را به تصویب رسانده است.
در ادامه نیز حضرت آیت الله نجم الدین طبسی که راهنمایی این رساله را برعهده داشتند به همراه حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید وکیلی مشاور محترم، به دفاع از پایان نامه پرداختند.
پس از ارائه مباحث علمی قابل استفاده از سوی اساتید محترم راهنما، مشاور و داور، پایان نامه حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد مهدی موسوی موفق به کسب رتبه خیلی خوب گردید.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن