سه شنبه, 11 آبان 1395 ساعت 09:29
خواندن 297 دفعه

برگزاری همایش امام شناسی موسوم به طرح ملی احیاء با همکاری بنیاد فرهنگی امامت

همایش امام شناسی موسوم به «طرح ملی احیاء» صبح روز جمعه، ۷ آبان‌ماه با حضور تعدادی از مدیران مؤسسات فرهنگی و قرآنی و با همکاری بنیاد فرهنگی امامت، شعبه تهران، در محل دارالقرآن بصیرت حکیمیه تهران برگزار شد.

در ابتدای برگزاری این همایش، حسن محمدی، مدیرعامل اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور با اشاره به اینکه یکی از اهداف و وظایف اتحادیه، پرداختن به امر ولایت و امامت در کنار پرداختن به قرآن کریم است، یکی از برنامه‌های اصلی اتحادیه در سال جاری را بحث پیگیری آموزش مجازی معارف مرتبط با امامت عنوان کرد.

در ادامه، حجت‌الاسلام والمسلمین جعفرپور از فارغ التحصیلان بنیاد فرهنگی امامت، طی سخنانی به توجیه طرح ملی احیاء پرداخت و با بیان اینکه این طرح در واقع آموزش مجازی معارف مرتبط با امامت است، گفت: این طرح در سه دوره و طی یک سال و در قالب سه بخش مطالعات اصلی، مطالعات جنبی و موضوع تحقیقی به صورت مجازی اجرایی می‌شود.

سپس، حجت‌الاسلام والمسلمین، معماریان، مسئول معاونت شعب و نمایندگی های بنیاد امامت در سخنان کوتاهی ضمن اشاره به حدیثی از امام رضا (علیه السلام) که فرمود «رَحِمَ اللّهُ عَبْدا اَحْیا أمْرَنا»، اظهار کرد: در این حدیث در حقیقت وظیفه همه شیعیان مشخص شده است که نشر عقاید و معارف اهل بیت(علیهم السلام) و کلام و بیانات ایشان از جمله آن است. ایشان در ادامه با اشاره به اینکه همه ما وظیفه داریم تا معارف اهل بیت(علیهم السلام) را گسترش و نشر دهیم، تصریح کرد: بر اساس دین و مذهب ما، بحث امامت در حقیقت هم ریشه دین است و هم شاخ و برگ دین و باید همواره به عنوان دغدغه اصلی ما برای همگان تبیین و تفهیم شود.

سخنران آخر این همایش، آیت الله شیخ علی تهرانی، عضو هیئت امنای بنیاد فرهنگی امامت شعبه تهران بود که با اشاره به حدیث ثقلین و با بیان اینکه از صدر اسلام تاکنون بزرگان و علما برای اثبات حقانیت مذهب تشیع، تلاش ها و ممارست‌های فراوانی کرده اند، نگاه بدون غرض ورزی به این حدیث را در اثبات حقانیت مذهب تشیع کافی دانست چرا که در این حدیث پیامبر اکرم دو جانشین خود را در حقیقت معرفی کرده‌اند که جالب است تمام بزرگان اهل سنت نیز این حدیث را آورده‌اند و بر آن صحه گذاشته‌اند و این امر پذیرش ایشان، خود نوعی معجزه است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن