چهارشنبه, 23 مهر 1393 ساعت 11:24
خواندن 1213 دفعه

پيام حضرت آيت الله العظمی صافی گلپايگانی به اجلاس غدير

پیام مرجع عالیقدر مدافع حریم ولایت حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مد ظله العالی به هفتمین اجلاس سالانه‌ی بزرگداشت غدیر-مشهد مقدس ۱۳۹۳
بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله الذی هدانا لهذا و ما كنّا لنهتدی لو لا أن هدانا الله

شكر و سپاس بی حدّ بر درگاه ربوبی كه بزرگترین نعمت عالم وجود بعد از پیامبر اكرم صلی الله علیه و آله را به ما ارزانی فرمود و ما را از ظلمات جهل و تاریكی‌ها نجات داد؛ بزرگترین سرمایه زندگی ابدی و حیات جاودانی را به ما عنایت فرمود و ما را بر خوان نعمت بیكران ولایت و امامت نشانید و از اقیانوس پهناور عدالت و صداقت و حقیقت سیراب نمود.
سلام و درود خداوند متعال بر اشرف كائنات و افضل مخلوقات حضرت ختمی مرتبت محد بن عبد الله صلی الله علیه و آله و بر وصیّ بلا فصل ایشان امام المسلمین و یعسوب الدین حضرت امیر المؤمنین علیه السلام و سلام و صلوات ملائكة الله بر صاحب این قبّه منوّره و روضه مطهره مولانا حضرت علی بن موسی الرضا علیه آلاف التحیة و الثناء و بالاخره سلام و تحیّت بر شما عزیزان حاضر در این مجلس نورانی؛ مجلسی كه امیدوارم موجب خشنودی خاطر انور حضرت ولی الله الاعظم ارواحنا فداه و محل نزول ملائكه الهی باشد.
برادران و خواهران ایمانی! امروز شما در این زمان حساس كه زمان غربت امامت و ولایت است؛ زمانی كه خون پاك شیعیان مظلوم كوچك و بزرگ، پیر و جوان و زن و مرد تنها به جرم شیعه بودن و به جرم دوستی اهل بیت علیهم السلام به وسیله خون آشام ترین انسان‌نماهای تاریخ در كشورهای اسلامی به زمین ریخته می‌شود گرد هم آمده‌اید و به یاد عظمت‌های غدیر و به یاد مظلومیت صاحب غدیر این مجلس باشكوه را تشكیل داده‌اید و فضائل و مناقب آن حضرت را به جهانیان ابلاغ می‌كنید.
این افتخار بزرگی برای شماست كه باید در درجه اول خودتان قدردان آن بوده و بر این نعمت بزرگ شاكر باشید.
امروز متأسّفانه در جهان اسلام با یك مشت انسان‌های جانی و آدم كش روبرو هستیم كه با اعمال جنایتكارانه خود روی تاریخ را سیاه نمودند. اشخاص پلیدی كه به اسم اسلام عزیز، بدترین جنایت‌ها را انجام می‌دهند و چهره رحمانی اسلام را به چهره زشت و عبوس و جنایت تبدیل نموده‌اند.
وظیفه ما امروز سنگین‌تر از گذشته است. یكی از فوائد این همایش‌های مذهبی باید این باشد كه حقیقت اسلام واقعی را به دیگران نشان دهیم.
حقیر از دانشمندان و اساتید محترمی كه در این همایش تشریف دارند خاضعانه درخواست دارم كه همه همّت و توان خود را برای مقابله علمی و منطقی با افكار پلید این جاهلان قرار دهند و خیّرین محترم با اهدای مال خود این همایش ها را یاری نموده و در ترویج و نشر معارف نورانی اهل البیت علیهم السلام بیشتر موفّق باشند.
در پایان، توفیقات بیشتر آقایان بزرگوار و حضّار در این جلسات با عظمت در ظلّ عنایات حضرت بقیة الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه الشربف خواستارم و السلام علیكم و رحمةالله
لطف الله صافی - ۱۷ ذی الحجة الحرام ۱۴۳۵

منبع : سایت معظم له